Ako vybrať EIA firmu?

Pripravujte projekt a kladiete si otázku ako vybrať správne firmu na EIA? Od svojich známych počúvate len nech Váš projekt nespadá pod EIA, pretože inak sa pripravte na niekoľko mesačné zdržanie, nekonečné pripomienky občanov a množstvo podmienok v rozhodnutí. Tu je niekoľko bodov, ktoré, ktoré vám pomôžu zvýšiť šancu, že váš projekt získa kladné rozhodnutie z procesu EIA:

1) Skúsenosti a veľkosť firmy

Proces EIA je úvodným povoľovacím procesom a predstavením projektu verejnosti. Ak sa projekt zle zapíše ťahá sa to s ním po celé stavebné povoľovacie konanie. V konaní EIA často krát nie všetko ide podľa plánu. Nevyberajte preto firmy typu „one man show“. Môže sa vám potom stať, že sa vám dodávateľ prestane dvíhať telefón, termíny sa budú predlžovať nielen na strane úradov, ale aj na strane vášho dodávateľa, ktorý nebude vedieť projekt dokončiť včas a v požadovanej kvalite.

V ADONIS CONSULT dávame dôraz na výber našich spolupracovníkov ako aj dodávateľov. Aj z toho dôvodu máme vysokú úspešnosť pri získavaní kladných rozhodnutí z procesu EIA. Za viac ako 15 rokov našej existencie nám úrady nevydali žiadne nesúhlasné rozhodnutie alebo záverečné stanovisko z procesu EIA.

2Referencie

Čim väčší počet projektov firma realizovala, tým má viac skúsenosti. Taktiež je dôležité aby váš spracovateľ EIA mal skúsenosti v regióne, kde idete projekt realizovať, poznal nielen miestne pomery ale aj úradníkov. Ak už úradníkov nepozná mal by mať schopnosti projekt riadne vysvetliť prerokovať a dosiahnuť zhodu v základných otázkach ako pristupovať k posudzovaniu projektu. Pýtajte sa na akom počte projektov EIA firma pracovala? Z akých oblasti boli tieto projekty? Výhodou je ak má firma niekoľko ročné skúsenosti s posudzovaním rôznych typov stavieb.

V ADONIS CONSULT sme posudzovali viac ako 200 stavieb po celom Slovensku, hodnotili sme ako bytové projekty tak aj priemyselné centrá, zberne odpadov či celé urbanistické celky. Medzi našich klientov patria renomované developerské či architektonické firmy ako aj mestá a obce.

3) Odbornosť

Na spracovanie vybraných projektov EIA sa vyžaduje odborná spôsobilosť. Ak na vaše odborné otázky k projektu nevie spracovateľ EIA odpovedať nie je niečo v poriadku. Vyberajte firmu, ktorá má odbornú spôsobilosť na čo najširšie spektrum stavieb a činnosti. Ideálne ak má odbornú spôsobilosť aj na iné oblasti ako samotná EIA.

Zodpovední riešitelia v spoločnosti ADONIS CONSULT majú spôsobilosť v oblasti EIA, IPKZ a ochrany prírody, čo nám dáva rozhľad a potrebné znalosti pri riešení rôznych typov problémov, s ktorými sa stretávame.

Referencie ADONIS CONSULT

Kde nás nájdete

Adresa

Sídlo a poštová adresa:
ADONIS CONSULT, s.r.o.
Eisnerova 58/A
Bratislava 841 07

Kancelárie:
Sekurisova 12
Bratislava 841 02

Pluhová 2
Bratislava 831 03

tel.: +421 904 591 037
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

O nás

Realizujeme projekty v súlade so životným prostredím, naším cieľom je pomáhať realizovať projekty, ktoré pomáhajú miestnym komunitám, zvyšujú zamestnanosť a nepoškodzujú životné prostredie.